Ryzyko zawodowe terrorysty

Obcy wywiad w Polsce torturował ludzi! Straszne!? Kolejne mocarstwo – w tym wypadku USA- zaraz po znienawidzonej Rosji robi co chce w naszym kochanym państwie. Wszyscy powinni być oburzeni. Posypywać głowy popiołem. Błagać o wybaczenie! Więc dlaczego tak się nie dzieje? Zamiast tego zawracamy sobie głowy jatką w PIS, jakimś tam wyborami? Może, dlatego że coś zrozumieliśmy.  Co takiego? Bardzo prostą zasadę mówiącą, że warto poświęcić jednostkę dla dobra ogółu.

Naprawdę nie pojmuję tych „zwolenników życia”, panów w garniturach za kilkanaście tysięcy, zrobionych przez pracujące za miskę ryżu chińskie dzieci. Torturować człowieka, którego wiedza może uchronić od śmierci setki istnień? Nigdy!


„Chalid Szejk Mohammed, uważany za architekta zamachów terrorystycznych z 11 września 2001 roku w USA, był więziony i torturowany w Polsce na kilkanaście miesięcy przed przystąpieniem Polski do UE w 2004 roku - podała brytyjska telewizja BBC.” 


Jego kuple wysadzą szkołę pełną dzieci? Może dwie, trzy bomby w samolocie z ludźmi na pokładzie? Niech ludzie giną, bo jakiegoś kretyna, który prędzej czy później samby się wysadził, niemożna palcem dotknąć.
  
Chrzanić jego prawa! Jest terrorystą? Potrafi biegać, z kałachem i straszyć do ludzi? Więc niech ma świadomość tego, że może być torturowany, chociaż to słowo jest nieodpowiednie. Wpisać mu to w ryzyko zawodowe. Górnik doskonale wie o możliwości zawalenia się tunelu. Terrorysta też powinien liczyć się z konsekwencjami swoich działań.Że nie wolno? To też człowiek? Zgoda. Człowiek, który z uśmiechem na ustach obetnie głowę każdemu, kto się nawinie.  
     
Jestem ciekaw reakcji wszystkich tych przeciwników nawet zwykłego straszenia więźnia, gdyby się dowiedzieli, że człowiek, któremu pomagali zabił ich bliskich. Nie powiedział wszystkiego na „normalnym” przesłuchaniu, dzięki czemu jego współpracownicy mogli zabić niewinnych ludzi.

Persony takie jak Chalid Szejk Mohammed czy Abd al-Rahim al-Nasziri ( status pokrzywdzonego w Polsce) nie trafili za kraty przez przypadek! Daleko im do ideału.  Więc jeśli tacy ludzie powiedzą coś, co pozwoli ocalić życie grupie ludzi, z wiertarka przy głowie ja nie mam nic przeciwko. I większość z was pewnie też nie.        

Brak komentarzy:

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Obsługiwane przez usługę Blogger.