Quo vadis NK?

Stało się. Nasza Klasa się zmienia, niestety na gorsze. Od wczoraj ludzie zaczynają masowo kasować konta. Wszystko za sprawą nowego regulaminu. Czytałem dziada dwa razy i powiem wam jedno. NK zamieni się z kolejną „fotkę”. Dlaczego? Zacznijmy od wcześniej wspomnianego regulaminu.


Najbardziej gorące są te dwa zapisy regulaminu:

Zgodnie z ustawą z dnia 23 kwietnia 1964 r. kodeks cywilny (Dz. U. Nr 16, poz. 93, z późniejszymi zmianami) oraz ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. Nr 90, poz. 631, ze zmianami) wyrażam zgodę na nieodpłatne przetwarzanie i wykorzystanie przez spółkę „Nasza Klasa Sp. z o.o.”, z siedzibą we Wrocławiu, przy ul. gen. J. Bema 2 (dalej również: „Spółka”) mojego zdjęcia głównego (w tym wizerunku) umieszczonego w ramach portalu prowadzonego pod adresem nk.pl (dalej również: „Serwis”) wraz z imieniem, nazwiskiem lub pseudonimem w celu umożliwienia prawidłowego i pełnego funkcjonowania świadczonych przez Spółkę usług lub funkcjonalności, jak również w celach reklamowych Spółki i jej kontrahentów, w ramach Serwisu lub poza Serwisem, w szczególności realizując cel społecznościowy. Udostępnione przeze mnie dane osobowe, wizerunek będą chronione przez Spółkę z zachowaniem najwyższej staranności, a w szczególności nie zostaną bezprawnie przekazane przez Spółkę podmiotom trzecim.

Przez ten jeden zapis z twoim zdjęciem profilowym, imieniem, nazwiskiem, czy pseudonimem NK może zrobić, co tylko zechce. Twoje –nasze – konto może być na banerach reklamowych serwisu, choć równie dobrze może być to magazyn dla homoseksualistów.   

Jeszcze ten zapis:

Zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r. Nr 144, poz. 1204, z późniejszymi zmianami) wyrażam zgodę na przetwarzanie przez spółkę „Nasza Klasa Sp. z o.o.”, z siedzibą we Wrocławiu, przy ul. gen. J. Bema 2 (dalej również: „Spółka”) moich danych związanych z aktywnością w portalu prowadzonym przez Spółkę pod adresem nk.pl (dalej również: „Serwis”) w celach reklamowych, badania rynku oraz badania zachowań i preferencji w ramach Serwisu z przeznaczeniem wyników tych badań na potrzeby polepszenia, jakości usług świadczonych w ramach Serwisu przez Spółkę.  

Zgadzamy się na otrzymywanie spamu i teoretycznie bardziej „dopasowane” reklamy do naszego konta. 
Niezgodzenie się na któryś z warunków jest równoznaczne z skasowaniem konta po 30 dnich.Reasumując użytkownik jest proszony o akceptację pięciu nowych paragrafów:
* oświadczenia o zapoznaniu się z nowym regulaminem
* zgodę na otrzymywanie informacji handlowych,
* zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celach statystycznych i marketingowych
* zgodę na nieodpłatne przetwarzanie i wykorzystanie zdjęcia głównego (w tym wizerunku) wraz z imieniem i nazwiskiem
* zgodę na przetwarzanie danych związanych z aktywnością w portalu.


Dla wielu użytkowników są to dostateczne powody do skasowania konta. Prawda jest tak, że wiele serwisów ma podobne regulaminy i nikt z tego takiego szumu nie robi.

W całym tym zamieszaniu umykają inne zmiany oraz słowa właścicieli NK.pl
Prezes NK.PL Arkadiusz Pernal powiedział:

„ Zapewniam, że żadne dane osobowe nie zostaną bezprawnie przekazane podmiotom trzecim. Tego typu zapisy dotyczące prywatności są standardem w innych portalach tego typu „.   

Dalej też jest ciekawie:

„Portal na początku umożliwiał wyszukiwanie znajomych, pisanie wiadomości, wrzucanie i komentowanie zdjęć. Później udostępniliśmy takie narzędzia jak komunikator (NKtalk) czy mikroblog (Śledzik), a funkcje NK zaczęły być przenoszone do Waszych komórek. Za pasem już kolejne nowości! Testerzy sprawdzają właśnie gry online. Niebawem będziecie mogli w nie zagrać wprost na NK. W przygotowaniu jest również kolejna forma integracji w portalu, czyli grupy. Dzięki nim, zamiast prowadzić, np. konto fikcyjne Michaela Jacksona, będziecie mogli gromadzić się w grupach fanów tego artysty”.

Śledzik jest do dupy a NKtalk nie działa pod Operą, więc sobie darowałem. Teraz gry oneline. Kolejna nędzna próba walczenia ze znanym serwisem. Kopiowanie gg, kurnika czy blipa to zła droga!!  

Wraz ze mianom głównej domeny idzie polepszenie bezpieczeństwa. Od teraz domyślnie będziemy się logować i edytować profil za pomocą protokołu SSL. Mnie osobiście taka zmiana bardzo cieszy.

Rada

Poczekajmy, dajmy serwisowi szansę. Ja poczekam na rozwój sytuacji. Dla niecierpliwych serwis przygotował kilka niespodzianek.  Regulamin stawia sprawę jasno: 

Usunięcie Danych nie oznacza automatycznego usunięcia Danych Osobowych z Bazy Kont.

Portal nadal będzie przechowywał nasze dane, jeśli nie wyślemy stosownego żądania, by dane te usunęli. Najlepiej sprawdzić to za pomocą zdjęcia. Skopiować link, do focisza, skasować je następne wkleić link w nowe okno. Naszym oczom ukaże się usunięte zdjęcie.  
  
A teraz do rzeczy!

Napisałem druga fotka, ponieważ tak będzie.  Spora grupa zorientowanych, userów skasuje swoje konta w obawie o prywatność. Niektórym przestanie się podobać pomysł na serwis, który teraz na siłę upodabnia się do konkurencji. Zostaną Ci od tysiąca fotek, komciów, za ocenki, tlenione blondynki oraz lejowaci panowie. Chyba łapiecie, o co chodzi?  Specyficzny typ ludzi z fotka.pl zagości na stałe, na NK.PL   

    
                 
                                                             

Brak komentarzy:

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Obsługiwane przez usługę Blogger.