Szybka Opera 10.50 wkrótce!


While everyone is off for Christmas vacation, the desktop team is working hard on preparing a nice holiday gift for Opera users. On December 22nd we will release a 10.5 pre-alpha. We'll keep it a surprise for now, but the keyword is: speed. 


Tak brzmi wiadomość na blogu Opera Desktop Team. Kluczowe słowo to szybkość. Kiedyś opera chełpiła się mianem najszybszej przeglądarki internetowej, możliwe, że programiści chcą wrócić do tego. Jeśli tak to dowiemy się tego już 22 grudnia 2009 roku.  
 Carakan czy Presto 2.4        

Wszystko podobnie jak przy wydaniu Opera Unite jest utrzymane w ogromnej tajemnicy leczy internauci już spekulują.  Odpowiedzi nie nasuwa się zbyt wiele. Carakan lub Presto 2.4, a może dwa jednocześnie. Presto 2.4 to ulepszony silnik renderujący strony, wciąż znajdujący się w fazie rozwoju, ale zaimplementowany już w Operze Mobile 10. Obiecywany już od jakiegoś czasu silnik JavaScript, czyli Carakan podobno działa cuda.  Posiada specjalizowany moduł obsługi wyrażeń regularnych i potrafi generować natywny kod.

Osobiście stawiam na coś innego. Nie potrafię powiedzieć, co to będzie, lecz myślę, że Opera czymś zaskoczy. Należy jednak pamiętać o fakcie, że wydanie 10.5 ma, statut pre-alpha i może, nie działać w 100 % .   
  
A wy, drodzy czytelnicy co myślicie?

Brak komentarzy:

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Obsługiwane przez usługę Blogger.