Umarł król i co z tego?


 

Dzisiejszy tekst nie będzie miły, grzeczny, poprawny politycznie czy rasowo. Jeśli jesteś fanem Michaela Jacksona to doradzam czytanie. Tekst jest wyrazem mojej i tylko mojej frustracji, zawiera informacje z kilku zagranicznych portali, których nazw nie pamiętam ( serio). Chcesz przeczytać to, co popełniłem kliknij „more” po lewej stronie, po zakończeniu czytania zostaw bluzgi w komentarzach.

 

 

Godzina 7: 50 wstaje, ponieważ jest piątek oraz Harpers Island. Przez drzwi słyszę rozmowę:

 

- Ten, no Jackson umarł.

-Kto?

-Ten, co sobie ryja przefarbował, Michael Jackson czy jak mu tam. Cały czas o nim gadają.

-Szkoda, ale ja idę spać.

Taką rozmowę zarejestrowały moje uszy.  Odpaliłem Onet i wiem wszystko.

-To teraz się zacznie- pomyślałem sobie i poszedłem spać dalej.

 Wstałem kilka godzin potem i było/jest jak przepowiedziałem.

 

Michael i Underek

Może zacznę od tego jak poznałem „króla popu”. Gdyby nie oskarżenie o pedofilie tkwiłbym w niewiedzy do teraz. Słowo daję, do tego czasu nie słyszałem o Jacksonie. Zastanowił mnie wtedy materiał tego typu w Faktach, to raczej działka pudelka. Wklepałem w Google kilka haseł i uznałem, że „Tego Pana to ja fanem nie zostanę”.         
Śmierć     Każda śmierć jest tragedią, lecz dla bliskich, tym razem cierpieli wszyscy. Ja cierpiałem, ponieważ, setny raz słyszałem niemal identyczne teksty w każdym programie. Rozumiem takie same źródła itp.. Do 15: 00 dostałem doprowadzony do obłędu. Zwyczajnie media pogłębiły moja niechęć do Jacksona. Kicz, te sztuczne wyklepane frazesy, zwyczajna głupota.

 Przypominam, że w owym czasie miała miejsce powódź. Moje ukochane Fakty na tragedię tysięcy ludzi poświęciły 6 min. Michael dostał resztę. Zastanówmy się przez chwilę, co jest ważniejsze dla Polaków? Chciałbym zaznaczyć, że inne programy informacyjne postąpiły podobnie.   


Fani


O kurwa, teraz każdy jest fanem człowieka, który został oskarżony o MOLESTOWANIE. Dla polityka oznacza to koniec kariery, osoba prywatna zostałaby zlinczowana przez okoliczną społeczność. Sportowiec czy osoba znana z tego, że jest znana spotkałaby się z identyczną reakcją. Co daje Michaelowi przewagę? To, że umarł? Może jego choroba? Osierocenie dzieci? Na świecie jest pełno takich ludzi i jakoś ich śmierć niepozostania po sobie echa. Jasne wielki wkład w muzykę. Wszystko jest względne. Ja leję na ten jego wkład, bardziej interesuje mnie to, co i czy wkładał dzieciom.  Do tej pory negatywne słowa o „królu” są uznawane z bluźnierstwo. Pozwólcie innym myśleć po swojemu do kurwy nędzy.  

 

ZBIOROWY SPAZM, CZYLI SIEĆ ZAMARŁA

„Życie Jacksona na zdjęciach”, „Fani płaczą po Michaelu Jacksonie”, „Życie Jacksona na zdjęciach”,  „Co się dzieje po śmierci piosenkarza?”,”, „Niedźwiecki: Będzie płyta”, „Za to kochaliśmy Michaela”, a nawet arcyciekawe „Polskie wątki w karierze Jacksona – wspomnienia techników ustawiających scenę do koncertu Jacksona w 1996 roku”. Na naszej klasie, facebooku fotki z Michaelem, wszyscy jak leci.
-A wiecie coś więcej o tej osobie? 

-Gadające głowy z TV powiedziały „Wielki artysta” to ja nie będę gorszy.

Jeszcze jeden wkurwiający fakt. Dlaczego ktoś pisze o Michaelu Jacksonie na VORTALU o grach, serialach ( teledyski to nie to samo) ogrodnictwie i innym dziadostwie niezwiązanym z działalnością „króla”?


-Ludzie ruszcie głowami, zacznijcie wypowiadać własne zdanie, myśleć sami.


Serwis TMZ.com, który pierwszy podał informacje o śmierci Jacksona padł po 10 minutach. Zwyczajnie serwery niewytrzymały obciążenia. Następnie przyszedł czas na Twittera – w pierwszej godzinie od jego śmierci 9 na 10 ćwierknięć dotyczyło tego zdarzenia. Wyszukiwarka Twittera dramatycznie zwolniła, a następnie została wyłączona, aby nie obciążać nadmiernie infrastruktury serwisu. Serwisy ABC, AOL, CBS, CNN, Money, MSNBC, NBC, SF Chronicle i Yahoo! News również zwolniły o 20-30%. Rodzime chyba sobie jakoś radziły, mi wszystko działo.  Wikipedia też oszalała, w ciągu kilku godzin internauci edytowali setki razy informacje o Michaelu Jacksonie. Niektórzy dodawali do biografii muzyka datę zgonu, inni zamieniali czasowniki na przeszłe, jeszcze inni pisali po prostu Przestańcie, on żyje!. Wiki padła a po około godzinie artykuł został zablokowany.
Wiki, artykuł o Michaelu 


Widzicie w tym szaleństwo? Ja tak. 


Tajemnica zabójstwa/zgonu.


Normalnie temat rzeka. Zabili go? Sam się zabił? To był przypadek? Umarł, koniec kropka. Policja jest od tego, żeby sprawdzić okoliczności zgonu.  Polski portal wp.pl ( idę o zakład, że inne też to pokazały) na swojej stronie zamieścił informacje, że Jackson został zamordowany. Powody?

ü  Ktoś obliczył, że na śmierci można zarobić więcej niż na koncertach w Anglii.

ü  Kasa i jeszcze raz kasa.

 

Dobra, pomyślmy przez chwilę. Skoro mordercy/mordercom tak zależało na pieniądzach to, dlaczego zabili Michaela tak szybko? Zakładając, że to nie skończeni, czarni kretyni mogli go zabić po tych koncertach w Londynie. Odświeżony martwy kurczak lepiej się sprzedaje, prawda? Większy rozgłos przed zgonem taje jeszcze lepszy efekt po śmierci. No chyba, że „król popu” trafił na wcześniej opisanych ludzi. 

 

Michael Jackson bije kolejne rekordy          

Płyty Michaela Jackson w Top 75 brytyjskiej Oficjalnej Listy Sprzedaży Płyt (za NME)

 

1. 'Number Ones'

7. 'Thriller'

14. 'King Of Pop'

17. 'Off The Wall'

20. The Essential Michael Jackson

45. 'Thriller 25'

59. 'Bad'

 

Single Michaela Jacksona w Top 75 w Wielkiej Brytanii (za NME):

 

11. 'Man In The Mirror'

23. 'Thriller'

25. 'Billie Jean'

28. 'Smooth Criminal'

30. 'Beat It'

38. 'Earth Song'

44. 'You Are Not ALone'

45. 'Black Or White'

47. 'The Way You Make Me Feel'

48. 'Don't Stop 'Til You Get Enough'

50. 'Dirty Diana'

55. 'I Want You Back' [The Jackson 5]

57. 'Bad'

58. 'Ben'

65. 'ABC' [Jackson 5]

67. 'They Don't Care About Us'

71. 'I'll Be There' [The Jackson 5]

72. 'Wanna Be Startin' Somethin'

73. 'Rock With You'

75. 'Blame It On The Boogie (The Jacksons)

Dane z 28.06.2009

 

w Polsce

1. Michael Jackson - King of Pop

2. Michael Jackson - Thriller - 25th Anniversary Edition

3. Michael Jackson - Number Ones

4. Michael Jackson - Bad

5. Michael Jackson - The Essential: Michael Jackson

6. Michael Jackson - Dangerous

7. Andrzej Piaseczny - Spis rzeczy ulubionych

8. Różni wykonawcy - RMF FM Muzyka najlepsza pod słońcem 2009

9. Kings of Leon - Only by the Night

10. Czesław Śpiewa – Debiut

Dane z 18.07.2009

Na innych listach jest identycznie. Płyty, single teledyski wszystko, cały ten szajs sprzedaje się doskonale. 

-Ale, kto to kupuje?


Prawdziwi fani raczej są w tych wcześniejszych milionach sprzedanych płyt. Ktoś może sobie dokupić brakujący krążek, ale bez przesady. Odpowiedzcie mi na pytanie, „Kto i dlaczego kupuje to wszystko?”Notka na blogu MICHAEL JACKSON - KING OF POP (DELUXE UK EDITION) (2008) - 3CD podbiła statystyki o kilka procent. Same pliki w tym wpisie zostały pobrane 2560 razy a ta liczba nadal rośnie.


   NOWA piosenka Jacksona!


Michael Jackson zostawił po sobie ponad sto piosenek, które napisał specjalnie dla swoich dzieci. Poniżej jedyna, która wyciekła do sieci:

http://rapidshare.com/files/257388623/2RxrAmbDTFk

( Piosenka nosi tytuł "A Place with no name”)

Na moje oko są to próby sprawdzenia jak przyjmą się owe kawałki na rynku. Dwa góra trzy miesiące i będzie z tego płyta. 

 

Pogrzeby


 Dwa to o jeden za dużo.  Uroczysty pogrzeb Michaela Jacksona kosztował władze ponad 3, 5 miliona dolarów! Rodzina nie wydała na niego ani złotówki. A stan Kalifornia klepie biedę. Pieniędzy brakuje m.in. na dokończenie budowy sądu apelacyjnego w Santa Ana, a co ważniejsze — dla pracowników stanowej administracji, wstrzymane zostały też zasiłki dla dzieci. Same prawa do transmisji to spora kasa, ale co tam zwykły podatnik zapłaci.

Zraz po transmisji pogrzebu pojawiły się teksty „to nie pogrzeb to cyrk”, „Kto robi takie coś na pogrzebie?”. Zapomnieliśmy o jednym fakcie. Czarni to inna kultura. U nas wszyscy udają przygnębionych a tam śpiewają i tańczą. Troszeczkę zrozumienia tępaki.

A i kto pozwolił tej małej zabrać głos na sam koniec? Zabieg marketingowy? Już chodzą słuchy o wydaniu płyty przez dzieci Michaela „dla uczczenia jego pamięci”. Ja myślę, że chodzi tylko o kasę.   

 
 

Na sam koniec małe nagranie, które było już na blogu w bocznym menu.

 


Michael Jackson is Dead
Załadowane przez: Underek

 

 

…….daje do myślenia?        

 

Brak komentarzy:

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Obsługiwane przez usługę Blogger.