Wieści o czwartym sezonie Dexter-a

Mroczna seria Showtime, o ujmującym seryjnym mordercy, powróci na antenę pod koniec tego roku. Rozpoczęcie zdjęć do czwartego sezonu w maju potwierdza gwiazdor "Dextera ", Michael C. Hall. Podczas wywiadu z Jonathanem Rossem dla stacji BBC, aktor zapowiedział, że na pewno powstaną jeszcze dwie serie, każda licząca po 12 odcinków.

Hall ujawnia, że w pewnym momencie Dexter będzie musiał zakończyć swoją działalność, a dokona tego w satysfakcjonujący dla siebie sposób. Zapytany o domniemane popełnienie przez Dextera samobójstwa, odparł, że jest to niechciane rozwiązanie, "ale nigdy nie wiadomo". Dodaje również, że coraz bardziej upodabnia się do odgrywanej postaci, a przerwy między kręceniem serii powstrzymują go przed wyjściem na łowy.

 

Tymczasem producent wykonawczy, Sara Colleton, podkreśla, iż decyzje odnośnie fabuły i tematów poruszanych w dwóch kolejnych seriach nie zostały ostatecznie podjęte, a jedynie zarysowane. Stacja Showtime uparcie milczy.

„W tym sezonie Dexter będzie musiał sobie poradzić z tym, czy seryjny morderca może mieć wieść spokojne życie wraz ze swoim ‘mrocznym pasażerem’? Innymi słowy, czy Dexter może mieć to wszystko, czego doświadcza, co dzień każdy z nas? Więc postanowiliśmy zebrać te wszystkie codzienne sprawy oraz dylematy i wcisnąć je między potrzeby Dexa.” – dodaje Sara Colleton.

W kolejnym sezonie pojawi się też nowa postać. Będzie to bohater, dzięki któremu dowiemy się wielu nowych rzeczy na temat Dextera, a sam seryjny morderca będzie musiał przez niego podjąć kilka wyjątkowo trudnych decyzji ( takich jak zaprzestanie zabijania). W międzyczasie jego dzielna siostra Deb, nieświadomie zacznie odkrywać tajemnice swojego brata. Dążąc do zdobycia kolejnych informacji o swoim ojcu dowie się, kim była prawdziwa matka Dextera, i co łączyło ją z Harrym.

 

Colleton zapytana o to, czy Dexter nie będzie musiał podjąć radykalniejszych (czyt. pokrojenia i wrzucenia do wody) środków wobec swojej siostry, odpowiedziała: „Nie wyobrażam sobie tego. Dexter i Deb to najlepsze, serialowe rodzeństwo!”. W życiu prywatnym są zaś małżeństwem, informowałem o tym „ zajściu” jakiś czas temu. Świerzych odwiedzających kieruję pod ten link ----> http://underek.blogspot.com/2009/01/serialowy-dexter-usidlony.html    

Ci, co już obejrzeli ostatni odciek serii trzeciej pewnie widzieli zapowiedź czwartego sezonu. Promo nie jest jakoś szczególnie odkrywcze, lecz nastrojowe i zachęcające do obejrzenia dalszych przygód serialowego mordercy. W ramach przypomnienia:

 


  Co czeka nas w 4 serii Dextera, emitowanej już tej jesieni? Jak Dexter poradzi sobie z brzemieniem zabójstwa Miguela, czy podoła podwójnej roli - męża i ojca dla dzieci Rity? Zapraszam do komentowania i dyskusji na temat czwartego sezonu.

 Brak komentarzy:

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Obsługiwane przez usługę Blogger.