Nowa opera – nowy skinDnia 27.05.2009 wyszła kolejna już wersja przeglądarki Opera z nową skórką. Wygląda, że zbliżają się do wydania pełnej wersji, (bo skórka się pojawiała jakiś czas przed nową wersję - o ile mnie pamięć nie myli). Zaokrąglone krawędzie przycisków, kart, bardziej widoczna aktywna karta (m.in. większy kontrast) oraz pełno nowych grafik przycisków, ikonek itp.. Wszystko to przypomina troszeczkę stary skin Opery po małym "liftingu".  

 

Wszystko wygląda na całkiem przemyślaną kompozycje, która ma szansę się jeszcze rozwinąć. Większych błędów nie potkałem ( 3-4 godziny po pobraniu), lecz denerwuje mnie ciemne obramowanie miniaturek stron na stronie szybkiego wybierania. Użytkownicy przeglądarki na forum Opery zgłosili już pełno błędów, lecz są to zazwyczaj pierdoły np. odległość przycisków w menu. Obecnie, przy włączonym Turbo widzimy ”znaczek” zamiast ohydnego „element obsługiwany przez wtyczkę”.           

 


Z innych zmian:

Opera przedstawia się teraz, jako wersja 9.80 Z powodu takiego, że niektóre skrypty traktowały przeglądarkę w wersji 10 jako Operę 1. 

Słownik do sprawdzania pisowni można pobrać bezpośrednio z menu Opery: prawy klik na pole tekstowe - sprawdzaj pisownie - języki.

W czasie wyszukiwania z paska adresu można teraz wpisać "? Szukane wyrażenie". Zacznie wyszukiwać w domyślnej wyszukiwarce. Może to ma na celu przyzwyczajenie, aby nie wpisywać zawsze literki "gie" na początku.

Wszystkie zmiany są opisane na stronie Opera Desktop Team.

A na sam koniec jeden cytat:

This build doesn't include the new features in Opera 10, so one of the reasons for the revised skin isn't there. All we be clear when the beta comes out!

 

   Co to będzie? Osobiście wolę trwać w niewiedzy. Ciekawskich odsyłam na inne strony.


 

Brak komentarzy:

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Obsługiwane przez usługę Blogger.