Apple - jednak będzie tablet ?

19:38

Firma analityczna Piper Jaffrey uważa, że w pierwszej połowie 2010 roku Apple zaoferuje 7- i 10-calowe tablety z wielodotykowym wyświetlaczem. Urządzenia mogą być sprzedawane w cenie 500-700 dolarów.

Analitycy uważają, że pogłoski o przygotowywaniu przez Apple'a netbooka są nieprawdziwe. Ich zdaniem, na rynku nie ma miejsca na kolejne tego typu urządzenie. Tym bardziej, że sami przedstawiciele koncernu Jobsa stwierdzili, iż netbook taki nie różniłby się niczym od produktów konkurencji, a jego pojawienie się zaszkodziłoby tylko sprzedaży MacBooka.

Sądzimy, że Apple wypełni lukę pomiędzy iPodem Touch a MacBookiem i zaoferuje tablet, który będzie sprzedawany w cenie 500-700 dolarów - napisał w swoim raporcie Gene Munster, główny analityk Piper Jaffrey. Przewidujemy pojawienie się nowej kategorii produktów Apple'a, które będą wykorzystywały bardziej wydajny system operacyjny niż iPhone, ale będą jednocześnie, w przeciwieństwie do Mac OS X-a, obsługiwały panele wielodotykowe. Taki system będzie przypominał obecny system mobilny Apple i pozwoli na wykorzystanie aplikacji z App Store. Ewentualnie będzie on modyfikacją Mac OS X-a.

Analitycy dodają, że z dotychczasowych działań Apple'a wynika, że firma uznaje oprogramowanie za klucz do sukcesu na rynku urządzeń przenośnych, a sercem tego oprogramowania ma być App Store. Dzięki większemu tabletowi Apple mogłoby zacząć sprzedawać książki elektroniczne za pośrednictwem iTunes Store, a użytkownik wykorzystałby tablet w roli czytnika e-książek. Dzięki temu Apple mogłoby konkurować z Kindle i Kindle DX Amazona - czytamy w raporcie.  

To wydaje się nawet rozsądne - plotki o tablecie Apple'a pojawiają się już od miesięcy i co najmniej kilkakrotnie były bardzo wiarygodne. Na dodatek ostatnio Apple zdaniem przedstawicieli firmy, takie komputery "to badziew"... Więc może jeśli nie netbook, to tablet? 

Jeśli cena tego urządzenia będzie na moją kieszeń to będę pierwszą osobą która kupi taki tablet. Doskonałe rozwiązanie dla mobilnych :).

PS. Widoczne na fotografii urządzenie to jeden z dostępnych w Sieci projektów tabletu spod znaku nadgryzionego Apple. Jego twórcą jest autor bloga Factoryjoe.com

Specjalnie dla pewnej grupy ludzi źródło: http://kopalniawiedzy.pl

Brak komentarzy:

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Obsługiwane przez usługę Blogger.