Było czarno a powinno być

11:18


Jeszcze nie wszyscy wyskoczyli z okien, jeszcze pożar miał się w najlepsze, a prezydent już ogłosił żałobę narodową, premier przytulał się do strażaków, a dziennikarze już przy szpitalnych łóżkach, (kto ich tam wpuścił?) wkładali mikrofony do gardeł ofiar, zadając im sakramentalne pytania:, co państwo teraz czujecie? ( A co ma czuć poparzony człowiek, który widział ja płonie jego rodzina i dobytek?)

Pierwszy winowajca- strażacy, że drabina, jakaś tam poduszka czy inne. Eksperci z tyłka wyciągnięci, którzy powtarzali te same teksty do znudzenia. Dziennikarze skakali, testowali jeszcze trochę a któryś z nich dałyby się podpalić. Jednym słowem parodia. Z panów strażaków wina przeszła na Najwyższą Izbę Kontroli i inne organy państwowe- kolejni eksperci, kolejne brednie. Wiecie, jakie są fakty? W naszym kochanym kraju jest pięć ( 5) oddziałów leczenia oparzeń- jedno wolne łóżko dla dziecka i sześć dla „dorosłych”. Równie dobrze opatrzy mnie babcia w domu. Politycy zamiast gadać i klepać się po ramieniu powinni zainteresować się tymi danymi.

Teraz kolejna żałobę.

Prezydent ogłosił trzydniowa żałobę NARODOWĄ w poniedziałek. Kiedy wszyscy polewali się wodą sprawa była przesądzona od wtorku jest czarno przez trzy dni. Zmieniane ramówki, odwoływanie imprez masowych, pospuszczane flaki i masa innych pierdół. W Polsce podobne akcje miały miejsce 11 razy- słusznie może trzy razy, dla porównania Australia –dwa, USA-trzy, Niemcy- cztery. Jak sami widzicie inne państwa wiedzą, co znaczy słowo NARODOWA. Nie chce pomniejszać rozmiarów tragedii tylko zwrócić uwagę na kilka aspektów. Jakie znaczenie ta tragedia ma dla innych ludzi? Przez święta od piątku na drogach zginęło 25 osób a rannych zostało 406. Moim zdaniem prezydent stał między młotem a kowadłem. Co by nie zrobił i tak ktoś, by się czepiał. Wystarczyło wybrać coś pośredniego, jakaś minuta ciszy, pogodzenie się z premierem i jest cacy. Żałoba nie pomniejszy tej tragedii i nie wpłynie na poprawę losu pokrzywdzonych, a jedynie ją strywializuje.

Jakie jest wasze zdanie na ten temat?Brak komentarzy:

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Obsługiwane przez usługę Blogger.