Burza w szklance wody -Kamil Durczok nowa zadyma :)

Kamil Durczok, którym było już głośno za sprawą „Wiktorów”, postanowił sobie poprzeklinać na 20 minut przed “Faktami”. W Internecie wrze- Skandaliczne zachowanie Durczoka, Durczok klnie, Durczok nie lepszy od Lisa itp. itd.…. Wszystko zaczęło się od tego nagrania:
Pewnie większość z was widziała juz to nagranie. Na zdrowy rozum nie ma w tym fragmencie nic szokującego, po prostu człowiek w swojej pracy wkurza się na czyjaś niekompetencję, w tym wypadku upieprzony paluchami stół. Ale kto w pracy nie przeklina czy nie wkurza się na czyjeś zaniedbania? Już małe dzieci przeklinają, dorośli klną przy wszystkich i wszędzie. Kamil Durczok też jest człowiekiem, który ma prawo reagować tak jak inni. Dla mnie normalne nagranie z „zaplecza telewizji”.
Co innego dodaje sprawie rozgłosu i sztucznej siły. Mianowicie reakcja stacji, która stara się pokonać Internet i jego użytkowników. Owo nagranie jest kasowane/blokowane z YouTube oraz dailymotion. Informacje na serwisach plotkarskich kasowane lub edytowane. Dowody poniżej:
Wiele serwisów otrzymuje e-maile od stacji:

Szanowny Panie,
Proszę o niezwłoczne usunięcie z serwisu [adres www] materiału video umieszczonego pod linkiem [link] oraz uniemożliwienie dostępu do wyżej wymienionego materiału audiowizualnego. TVN S.A. nie wyraża zgody na wykorzystywanie ani rozpowszechnianie materiału, do którego dysponuje prawami autorskimi lub prawami pokrewnymi .
Z poważaniem,
[nazwisko]
Specjalista ds. Treści Multimedialnych
Departament Nowych Mediów
TVN S.AWłaśnie takie zachowanie podjudza internatów do szukania innych informacji tego typu czy pisania komentarzy takich jak:

"Internet ma być wony, jakim prawem TVN blokuje mi dostęp do tego nagrania? "

"TVN czyści co popadnie, całą noc nie będą spali tylko monitorowali Internet. Naiwni chyba nie wiedzą że raz wrzuconego materiału nie da się usunąć."

"Czuję się powoli jak w czasach cenzorów... niedługo powstanie podziemie internautów z wielką kopią zapasową nielegalnej treści"


Wszystko chodzi ponoć o prawa autorskie, ja myślę, że chodzi o kryształowy wizerunek stacji.

Kamil Durczok skomentował sprawę w wywiadzie dla vortalu tvnfakty.pl

Łukasz Ropczyński, tvnfakty.pl:

- Jak Pan skomentuje dzisiejsze nagranie, które pojawiło się w Internecie?

Kamil Durczok, szef “Faktów“ TVN:

- Każdy, kto wie, jak wygląda telewizyjna kuchnia, wie też z jakim to się wiąże ciśnieniem. Na 20 minut przed “Faktami” nie ma czasu na piękną polszczyznę, tylko są krótkie żołnierskie słowa. Za to mi płacą, żeby 4 mln. ludzi, które każdego dnia ogląda “Fakty” otrzymało dopracowany i najlepszy z możliwych produktów. To mój obowiązek, aby wszystkiego dopilnować.

- Czy myśli Pan, że wyjdzie to Panu na dobre, tak jak swego czasu Tomaszowi Lisowi? To świetna promocja, nikt już teraz nie ma wątpliwości, kto rządzi w “Faktach”.

- Nie wiem, czy wyjdzie mi to na dobre. Jeśli miałbym wybierać, to wolałbym, żeby nie ujrzało to w ogóle światła dziennego.

- Czy już wiadomo, kto upublicznił to nagranie?

- Prawdopodobnie ktoś z pracowników. Taka rzecz nie powinna mieć miejsca, to normalne sytuacje przed programem na żywo. W tej chwili moi szefowie sprawdzają, kto upublicznił to nagranie. Winny poniesie konsekwencje.Na sam koniec dodam, że długo się zastanawiałem, co zrobić z tym fantem. Napisać coś na ten temat czy olać sprawę. Efekty widzicie powyżej mimo wszystko pragnę dodać kilka sów. Miałem okazję poznać ( może poznać to za dużo powiedziane) Durczoka, czytam jego wypowiedzi, śledzę jego karierę zwyczajnie lubię kolesia. Tym nagraniem pokazał, że nie jest nadętym bufonem jak niektórzy mówią tylko normalnym człowiekiem, który i wiązanką poleci.

Brak komentarzy:

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Obsługiwane przez usługę Blogger.