Wirtualna Polska jak gazeta.pl - czyli nowy layout portalu


28 stycznia na chwilę w sieci pojawił się serwis http://beta.wp.pl zawierał on oczywiście wersję beta serwisu WP. Kilka portali słusznie zauważyło, że to dobry przykład buzz marketingu. Słusznie czy nie wystarczyło na kilka screenów, które obiegły Internet.

Obecnie omawiany serwis działa, nowy wygląd możemy ocenić na "żywo". Osobiście zauważyłem kilka podobieństw do innych serwisów. Gazeta.pl pomyślałem, potem doszło jeszcze jedno skojarzenie. Lewe menu przypomina to z yahoo.com

Na chwilę zapomnijmy o wszystkim, co podobne i skupmy się na samej szacie. Pierwszą szkoda, że nierzucającą się w oczy jest dopasowanie tematyki newsów i kolorów belek wszelkiej maści.

Owa opcja jest dostępna po kliknięciu w nazwę "klasyczna" zaraz pod logo. Oceniam to, jako spory ukłon w stronę Web 2.0.

Pomysł podziału na 3 kolumny bez reklam wypada całkiem ciekawie. Zmieniłbym tylko ich wielkość albo położenie, ponieważ, moje pierwsze spojrzenie padło tak nigdzie. Bloczek pogodowy i wyszukiwarka, nie pasują do całości.

Reasumując, jest dobrze a może być jeszcze lepiej. Wszystko wyjdzie w "praniu", jak zasypia stronę reklamami to się zobaczy.


A wy, jak oceniacie nowe dzieło WP?


Brak komentarzy:

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Obsługiwane przez usługę Blogger.