Watykan będzie mieć swój kanał na YouTube!!!Jak podaje jeden z portali internetowych Watykan mam zamiar stworzyć swój własny kanał w popularnym serwisie YouTube.

Internauci będą mogli zobaczyć filmy pokazujące papieża Benedykta XVI oraz relacje z kościelnych uroczystości. Szczegóły dotyczące całego przedsięwzięcia przedstawione zostaną 23 stycznia br., na specjalnej konferencji prasowej.
W całą sprawę „zamieszany” jest Henrique de Castro, który jest jednym z dyrektorów Google oraz właściciela YouTube. Stolica Apostolska ze swojej strony gwarantuje zaangażowanie swoich mediów to jest prasy oraz telewizji.
Watykan powoli zmierza w stronę światowej pajęczyny. Pierwszym krokiem było zamieszczanie tekstów przemówień Jana Pawła II na stronie www.vatican.va ( oficjalna strona Watykanu od 1995 r. ).
Moim zdanie to dobry krok w stronę zmiany wizerunku Watykanu z skostniałej instytucji w coś, co idzie z duchem czasu. Czy kanał na YouTube rzeczywiście stanie się przełomem albo, chociaż kroczkiem w stronę nowego, czas pokaże?

Brak komentarzy:

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Obsługiwane przez usługę Blogger.