Rewolucja: Macbook bez klawiatury!

10:36


Komentatorzy z całego świata są zgodni - Apple nie pokazał podczas wczorajszej prezentacji na Macworld nic nowatorskiego. Ale to nie znaczy, że w ostatnich dniach nie pojawiło się nic ciekawego z logo Apple - satyryczny serwis TheOnion.com poinformował właśnie o premierze komputera Macbook Wheel - laptopa z kółkiem zamiast klawiatury.


Apple Introduces Revolutionary New Laptop With No Keyboard


Z firmy Jobsa nabijają się ostatnio wszyscy - od twórców Simpsonów, po brytyjskich komików. Teraz do grona prześmiewców dołączyli autorzy serwisu TheOnion, którzy przygotowali znakomity materiał na temat nowego, fikcyjnego produktu Apple.

Macbook Wheel pozbawiony jest klawiatury - zamiast niej mamy wielkie dotykowe kółko znane z iPoda. "Filozofią Apple jest tworzenie produktów, które są proste w obsłudze. A czy jest coś łatwiejszego do obsługiwania niż jednej wielki przycisk?" - pyta retorycznie cytowany w materiale "przedstawiciel" Apple. Co prawda kółko nie sprawdza się podczas pisania (wprowadzenie jednego znaku trwa kilkanaście sekund), ale rzeczywiście wygląda fantastycznie... Nowy interfejs świetnie sprawdza się za to podczas przeszukiwania plików - "Wszystko, czego szukasz, jest zaledwie kilkaset kliknięć od Ciebie..." - zachwala przedstawiciel firmy...

Urządzenie od razu zainteresowało fanów firmy - "Kupię wszystko, co ma logo Apple i jest błyszczące" - zadeklarował jeden z nich (zaraz po tym, jak poświęcił 45 minut na napisanie na nowym komputerze krótkiego e-maila do przyjaciela).

Komputer będzie tani (jak na standardy Apple'a) - cenę ustalono na 2,6 tys. USD. Zastosowano w nim nowatorską baterię, która wystarcza na prawie 20 minut oraz superwytrzymałą obudowę, która wytrzyma wszystko (oprócz upadku lub uderzenia). Co ważne, Apple pracuje już na nową wersją modelu Wheel - wiadomo już, że będzie ona pozbawiona dysku, ekranu oraz kółka (ale za to będzie nieco lżejsza).

Więcej informacji: TheOnion.com

Brak komentarzy:

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Obsługiwane przez usługę Blogger.