Polska telewizja zabija- Seriale


Hit w USA, Kanadzie, wszędzie poza Polską. Seriale, które biją rekordy oglądalności poza naszymi granicami w naszym kraju są niczym. Dzieje się tak, dlatego, że nasz naród ma inny gust, poczucie humoru? Taka opcja jest prawdopodobna, ja postaram się pokazać trochę innych przyczyn.

Za każdym serialem w Stanach stoją ogromne pieniądze na reklamy. Machina promocyjna rozpędza się jeszcze przed samym programem. W Internecie powstają bogate w treść i nagrania strony, spoty reklamowe są obecne wszędzie. Polska promocja wygląda w następu sposób. Kupujemy prawo do emisji, dajemy kilka informacji w swojej stacji o nowym nabytku i koniec. Dodatkowo marny lektor psuje zabawę oglądającym.

Kolejnym aspektem są godziny emisji. Tutaj wszystkich o głowę bije TVN, który swoje seriale pokazuje o 23: 00 a informacje o emisji są znikome. Doskonałym przykładem jest Dexter i Californication, światowe hity a w Polsce średnia oglądalność odcinka to 775 tys. Przyzwoicie za to wygląda TVP. O dziwo telewizja publiczna „troszczy” się o seriale. Terminator:The Sarah Connor Chronicles i House to nieliczne z bogatej oferty stacji. Godzina 20: 00-21: 00 to całkiem miła pora na odprężenie się przed telewizorem po dniu pracy. Jednym słowem chce się oglądać, ale. Po raz kolejny lektor, który zagłusza głos aktorów, nie tłumaczy wszystkiego a czasami sam przekład pozastawia wiele do życzenia.

Jednym z większych zarzutów stawianych przez fanów są reklamy. Dwie czasami i trzy w czasie emisji jednego odcinka. Gdyby ich długość razem wynosiła 15 minut sytuacja byłaby znośna. Niestety, ich czas trwania jest wielokrotnie większy. Taki czas wystarczy na zaśnięcie o tak późnej porze albo stracenie wątku/ochoty do dalszego oglądania.

Do głowy przychodzą jeszcze dwa inne powody. Mianowicie fakt, że w USA można zobaczyć 3-4 sezon a w Polsce dopiero pierwszy. Fani jakiekolwiek produkcji już dawno pobrali dalsze odcinki z popularnego serwisu rapidshare. Odstępy pomiędzy sezonami to już ostatni z „dowodów” zbrodni telewizji. Wielokrotnie telewizja wystawia nas na wielomiesięczne wyczekiwanie na kolejny sezon serialu. Dobrym przykładem jest Smallville, które TVN ciągnie w nieskończoność.

Mam nadzieję, że nie zaprzestaniecie oglądać waszych ulubionych produkcji w Polskim wydaniu. Ja traktuje to, jako przypomnienie wcześniejszych losów produkcji, którą oglądam na PC.Brak komentarzy:

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Obsługiwane przez usługę Blogger.