Gmail rośnie w ........


 Todd Jackson Product Manager odpowiedzialny w Google  za pocztę Gmaila w rozmowie z  dziennikarzem serwisu CNET ujawnił kilka informacji o planowanym rozwoju usługi. 

Pierwszą ważną zmianą ma być możliwość niemal dowolnej wizualizacji serwisu za sprawą nowych tematów graficznych, tzw. "skórek" do Gmaila. Oprócz powiększonego zestawu motywów każdy użytkownik będzie mógł sam utworzyć dowolny motyw i używać go w serwisie. To co będziemy mogli zobaczyć w Gmail już teraz można podglądnąć w iGoogle gdzie podobna usługa działa z powodzeniem.

Kolejną kwestią poruszoną przez Todda Jacksona były plany odnośnie Gmaila do telefonów Apple iPhone. W tym celu w Gmailu pojawi się obsługa sieci 3G, a pewne elementy interfejsu będą wykorzystywały HTML5.


Pojawi się możliwość prowadzenia czatów w rozdzielczości HD za pomocą wtyczki ma ona obsługiwać bogaty zakres rozdzielczości począwszy od VGA (640x480 pikseli) po High Definition. Ostatnie dwie nowości dotyczą kolejno walki z duplikatami kontaktów oraz dzielenia się dużymi plikami.( ukłon w stronę p2m?)

Brak komentarzy:

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Obsługiwane przez usługę Blogger.