Umysł. Jak z niego wreszcie korzystać?

16:46
Dowiedz się, w jaki sposób działa Twój umysł, 
i wykorzystaj tę wiedzę w praktyce!

Jak ważna dla Ciebie jest umiejętność korzystania z własnego umysłu?
Wyobraź sobie taką oto sytuację: siedzisz sobie w wygodnym fotelu i słuchasz muzyki, którą uwielbiasz. Cały otaczający Cię świat nie ma najmniejszego znaczenia. I nagle postanawiasz sprawdzić, co się dzieje za oknem. Wyglądasz i widzisz zachmurzone niebo, strugi deszczu i moknących ludzi. Do tego ciemno, jakby zaraz miał się skończyć dzień – nie wiedzieć czemu, bo przecież jest dopiero 13:00. 
I nagle Twój nastrój zmienia się o 180 stopni. Wszystko nabrało zupełnie innego wymiaru. Ile razy miałeś podobną sytuację? Najgorsze w tym wszystkim jest to, że nawet jak już odejdziesz od okna, to Twój stan emocjonalny się nie zmieni. Mózg będzie fundował Ci przygnębienie przez wiele godzin. Być może nawet postara się, abyś miał fatalny cały tydzień – o ile nic z tym nie zrobisz!

Pamiętaj jednak, że zawsze masz wybór. Każdy medal ma dwie strony – jest też więc ta pozytywna. Podobnie jak działa to w sytuacjach negatywnych, tak samo zadziała w pozytywnych. Możesz więc „zmusić” swój umysł do wykonywania właściwych, korzystnych dla Ciebie czynności. Pomyśl sobie tylko, jak bardzo opłacalne okaże się to zjawisko. Dzięki wykorzystaniu pewnych technik możesz na przykład wzmocnić swoją koncentrację. A to z kolei wywoła reakcje łańcuchową. Koncentracja bowiem przełoży się na efektywność. Efektywność na większe zadowolenie z siebie. A to z kolei poprawi samopoczucie 
i doda Ci energii. I tak koło się zamyka. To oczywiście tylko pierwszy z brzegu przykład.

Dlaczego tak się dzieje?
Z bardzo prostej przyczyny. Widzisz, Twojemu mózgowi jest absolutnie wszystko jedno, jaką czynność wykonuje – będzie to robił tak długo, aż się nie znudzi, albo... aż Ty tego nie zmienisz. Nie ma na względzie Twojego dobra – po prostu musi wykonywać pracę. Ważne jest, abyś Ty nauczył się, w jaki sposób możesz na niego wpływać.

I tu przychodzi z pomocą publikacja Richarda Bandlera, który jest ojcem NLP. Wymyślił on naprawdę mnóstwo bardzo ciekawych technik ułatwiających życie. Ostatnimi czasy w Polsce coraz popularniejsze są jego dzieła. Wystarczy tutaj wymienić takie pozycje, jak chociażby „Alchemia manipulacji” czy „Czas na zmianę”. Jednak podstawową lekturą powinna być właśnie książka „Umysł – jak z niego wreszcie korzystać?”.Bardzo często zdarza się tak, że ludzie poświęcają znacznie więcej czasu na przeczytanie instrukcji do swojego nowego sprzętu elektronicznego niż na poznanie zasad działania własnego umysłu. Problem leży w braku fundamentalnej edukacji. Wiedzy zawartej w tej książce nie zdobędziesz na szkolnych lekcjach.

Czego dowiesz się z tej publikacji?
W jaki sposób kierować własnym umysłem tak, abyś to Ty miał decydujący wpływ na Twoje życie – a nie inni ludzie.
Dlaczego tak istotny jest punkt widzenia i w jaki sposób używać technik, które sprawią, że poczujesz się szczęśliwszy.
Dlaczego popełnianie błędów wcale nie jest złe – a wręcz przeciwnie, gdyż im więcej błędów popełnisz, tym bliżej sukcesu jesteś.
W jaki sposób możesz właściwie zdefiniować swoją drogę do celu, a potem konsekwentnie 
i pewnie nią kroczyć.
Nauczysz się rozumieć to, co w tej chwili było dla Ciebie niejasne – dzięki specjalnym technikom teraz to się zmieni.
Zamienisz negatywne przekonania na te właściwe – nazywa się to łamaniem wzorców i jest bardzo pożyteczne dla Twojego samopoczucia.
Poznasz rewolucyjne techniki uczenia się, dzięki którym będziesz czerpał z życia nie tylko wiedzę, ale także radość.
Nauczysz się przełamywać własne lęki i zwalczać fobie – dosłownie w ciągu kilku minut. O ile zechcesz, aby tak właśnie było.
Poznasz liczne sposoby na to, aby Twoje życie stało się jeszcze piękniejsze i bardziej kolorowe.
Bo przecież o to właśnie w nim chodzi! Nie sztuką jest przejść przez życie zupełnie przeciętnie. Sztuką jest się czymś wyróżnić. I tym właśnie zajmuje się neurolingwistyczne programowanie. Być może w tej publikacji odnajdziesz coś, co zmieni Twoje myślenie na temat samego siebie – i to w 100%. Na pewno jednak ta publikacja zaopatrzy Cię w wiedzę, którą naprawdę trudno zdobyć gdzie indziej. Ale uważaj! Niektóre spostrzeżenia i wypowiedzi Bandlera są bardzo kontrowersyjne :-)

Brak komentarzy:

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Obsługiwane przez usługę Blogger.