Strony WWW będą miały ograniczenia wiekowe?


Brytyjski Minister Kultury, Mediów i Sportu, Andy Burnham, zaproponował wprowadzenie na stronach internetowych ograniczeń wiekowych - podobnych do tych, które stosowane są w przypadku filmów kinowych.Burnham twierdzi, że takie ograniczenia są niezbędne, ponieważ w Sieci jest zdecydowanie zbyt dużo materiałów, do których młode osoby nie powinny mieć dostępu. "Obecnie każdy może w kilka minut znaleźć w internecie wideo przedstawiające egzekucję poprzez ścięcie. Dostęp do materiałów, które dla niektórych osób nie powinny być dostępne, jest zbyt łatwy" - tłumaczył brytyjski polityk w rozmowie z gazetą The Daily Telegraph.

Minister nie przedstawił żadnych szczegółowych informacji na temat tego projektu - nie wiadomo więc, jakie kategorie wiekowe miałyby obowiązywać w Sieci, ani też na kim spoczywałby obowiązek klasyfikowania witryn. Wiadomo za to, że Andy Burnham zamierza przedstawić swoją propozycję amerykańskim władzom - polityk liczy na wsparcie Amerykanów podczas realizacji tego planu.

Minister Kultury, Mediów i Sportu podkreśla, że jego projekt nie ma nic wspólnego z ograniczaniem wolności słowa - chodzi raczej o zadbanie, by młodzi internauci byli chronieni przed nieodpowiednimi dla nich treściami w Sieci.

Warto wspomnieć, że takie pomysły pojawiają się od zarania Internetu - niestety, do tej pory nikomu jakoś nie udało się sformułować konkretnego i możliwego do wprowadzenia programu klasyfikowania treści w Internecie... Wszystko wskazuje na to, że tak będzie również tym razem.

Brak komentarzy:

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Obsługiwane przez usługę Blogger.