Druga odsłona Opery Mobile 9.5 Beta

13:16

Opera Software zaprezentowała drugą wersję Opery Mobile 9.5 Beta, w której dodano technologię umożliwiającą dostęp do wybranych stron internetowych jednym kliknięciem w ikonę na ekranie głównym urządzenia. Będzie się to odbywało poprzez Widgety. Są to małe aplikacje oparte o silnik Opery, działające na podobnej zasadzie co niektóre dodatki do Internet Explorera czy pluginy do Firefoksa. Nie trzeba będzie jednak instalować ich osobno, ponieważ początkowy zestaw Widgetów jest już dodany do Opery. Zainteresowani na stronie Opera Widgets mogą znaleźć mnóstwo darmowych Widgetów pozwalających na dopasowanie swojej przeglądarki do własnych upodobań. Ponadto oprócz Widgetów, jak zapowiadają twórcy, nowa Opera powinna być szybsza od poprzedniej ze względu na poprawiony czas wczytywania stron.

Jest to drugie wydanie Opery Mobile 9.5 Beta dla Windows Mobile i pierwsze dla telefonów opartych na technologii UIQ. Równocześnie wydano także wersję deweloperską S60 Widget manager dostępną w Opera Widgets SDK. Warto dodać, iż wraz z pojawieniem się nowego pakietu SDK producent rozpoczął konkurs o nazwie "X Widget Challenge", w którym do wygrania są nagrody o łącznej wartości 10 tysięcy USD. Więcej o konkursie można znależć na stronie Opera Widgets.

Obie wersje Opery Mobile 9.5 Beta 2 oraz pakiet SDK można już pobrać ze strony Opery. Wcześniej jednak warto zapoznać się z listą znanych problemów opublikowaną na stronie pobierania, ponieważ jest to nadal wersja beta, która może te problemy powodować.

Źródło: Opera Software

Brak komentarzy:

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Obsługiwane przez usługę Blogger.